barva roku 2017

Pantone Color Institute vyhlásil barvu pro letošní rok. Stala se jí svěží zelenkavá barva, vyjadřující..

Read more

barva roku 2017

Pantone Color Institute vyhlásil barvu pro letošní rok. Stala se jí svěží zelenkavá barva, vyjadřující životní optimismus, naději a pohodu. A i když ještě chvilku potrvá, než se touto krásnou barvou zazelenají naše trávníky, můžeme se pohledem na ni těšit už dnes. Třeba v květinových obchodech…

Tou barvou je Greenery (Pantone 15-0343). V tomto odstínu najdeme mnoho krásných květin: hortenzie, chrysantémy, kaliny, molučenky, kaly, orchideje, růže, gladioly, tulipány i zelené karafiáty včetně karafiátů Green Trick. Z doplňkové zeleně pak vybíráme především bupleurum, laskavce a plody třezalky.

Vzhledem k univerzálnosti a neutrálnosti této skvostné přírodní barvy máme naprostou svobodu v kombinacích. Zkrátka se hodí ke všemu.

Minimalisté ji doplní čistě bílými květy. Případně světle zelenkavou, pistáciovou až šedo stříbrnou zelení, jakou zastupuje například asparágus, eukalypt, pásatka, starček, drátovec a všelijaké druhy mechů a lišejníků.

Barvomilci zvolí jemně červánkově růžovou a všechny možné odstíny fialové a doplní mentolovými nebo tyrkysovými odstíny.

Na podzim zazáří již tradiční odstíny oranžové a hnědé.

A na závěr jedna dobrá zpráva. Jestli si nelibujete v trendech a líbí se vám víc žlutá a červená, nezoufejte. Je to váš život (svatba, oslava, domácnost) a výběr barev je tedy čistě vaše svobodné rozhodnutí. Vyberte si svým srdcem, hlavně ať máte radost.

Uložit

Uložit

Zůstaňme v kontaktu: